הוט ספוט (דלקת עור רטובה)
 
אחת ממחלות הקיץ הנפוצות, היא "הוט ספוט", או בעברית - נקודה חמה/אזור חם. מדובר בדלקת עור רטובה, דהיינו עם הפרשה מוגלתית. הנגע חסר שיער, בד"כ צורתו עגולה, מתפשט במהירות אם לא מטופל, ויכול לערב שכבות עמוקות של העור וליצור צלקות פרמננטיות. צבעו אדמדם ירקרק. יכול להופיע במקום אחד, או במספר מקומות סימולטנית.

הנגע מגרד ומציק מאד, והכלב גורם לעצמו נזק נוסף ומחיש את התפשטות הדלקת. הדלקת מופיעה בד"כ בחלק האחורי ליד הזנב, ירכיים, אך יכולה להופיע בכל מקום שהוא בגוף.

הסיבות למחלה הן מולטיפקטוריות, ולכן קשה למונעה. בין הסיבות נימנה : פרעושים וקרציות, שהם טריגרים למחלה, עומס חום גבוה בסביבת הכלב/חשיפה לטמפרטורות סביבתיות גבוהות, וסטרס נפשי ! כגון – הכנסת הכלב לפנסיון, מעבר דירה, עזיבה של אחד מבני הבית, מסירת הכלב לבעלים אחרים, הכנסת בע"ח נוסף לבית וכו'. כפי שראינו, בקרציות ופרעושים ניתן לטפל בקלות, אך סטרס נפשי מאד קשה למנוע. במקרה הצורך כשצופים מראש סטרס נפשי, אפשר לתת כדורי הרגעה לפחות לשלב הראשוני של השינוי/מעבר, ובכך למנוע את הופעת המחלה, או לפחות את חומרתה.

הטיפול במחלה כרוך בגילוח של אזור הדלקת (איוורור ויבוש העור), אנטיביוטיקה מתאימה, תרופה אנטי דלקתית, משחה אנטיביוטית ולעיתים יש צורך בקולר אליזבטיאני למנוע מהכלב להגיע לנגע.

המחלה בחתולים נדירה.
 

רחוב ז'בוטינסקי 46, נוה דורון
באר יעקב (ליד "טל-טלה")
מרפאה: 08-9205558
טל' נייד: 054-5493766