האם יש להיערך באופן מיוחד לחורף?
 
היערכות לקראת החורף, תלויה במספר גורמים. אם מדובר בכלב שעשועים, עדין, כמו צ'יוואווה, פודל ננסי/בינוני, פאג וכדומה, שהם חיים איתנו בבית, הרי שמדובר בכלבים החשופים לתנאי אקלים כמונו, דהיינו חיים איתנו בדירה המחוממת. אף על פי כן יש לדאוג להם למצעים, שמיכה עבה, לשכב עליה, רצוי אפילו סלסלה להרחיק אותם מהרצפה הקרה, שכן, בקלות הם יכולים להתקרר ולחלות בדרכי נשימה עליונות או בדלקות דרכי שתן. כשמוציאים אותם לטיול – רצוי לא כשמזג האויר קר מאד, כמו בתקופה האחרונה, במיוחד להמנע מטיול בשעות הבוקר המוקדמות והלילה המאוחרות. כשם שהם חשופים לכויות חום בקיץ מהאספלט החם, כך הם רגישים לקור העז מהאספלט, מה גם שכיוון שגזעי השעשועים נמוכים, הם נרטבים בקלות מהשלוליות, סובלים מהקור ויכולים לחלות בקלות. ישנם סוודרים/מעילים יעודיים שניתן להלביש אותם, ומעבר לגימיק/סטייל/אופנה, זה באמת עוזר. ניתן אפילו לאלתר מסוודר ישן של הילד וכו'. בנוגע למקלחות, רצוי להמנע אם אפשר, או לחכות לימי שמש חמים (כמובן שבכל מקרה אין לקלח אותם בחוץ, כי אם במקלחת בבית, מחוממת מראש וכו'). לאחר הטיול, יש לנגב אותם היטב ולהספיג את פרוותם כמה שיותר - לא לחכות שהם יתייבשו לבד במזגן.
 
כלבים מגזעים גדולים – עמידים יותר לקור, במיוחד בעלי הפרווה שביניהם, ולעיתים קרובות מדובר בכלב החי בחצר במלונה. בד"כ אין להם בעיה לשהות במלונה בחוץ, אך צריך לוודא כי המלונה מוגבהת בצורה שמים זורמים, יזרמו מתחתיה ולא לתוכה. יש לדאוג לחסום את פתח המלונה עם ניילון עבה נגד רוחות, וכמובן שמיכה עבה להתכרבל בה. רצוי שהמלונה עצמה, תהא תחת קורת גג נוספת כמו פרגולה בחצר, או יריעת בד/פלסטיק.
 
היות ויש צורך להתמודד עם הקור, גם לכלבי השעשועים אך בעיקר לכלבים בחצר, יש לתת מנת מזון מוגדלת ועשירה יחסית, ע"מ לפצות את איבוד האנרגיה (שומן) המתבזבז לחימום.
 
 
כלבים הסובלים ממחלות שלד, בעיות מפרקים, עמוד שדרה וכו', במיוחד כלבים מבוגרים שמשקלם גבוה, מצבם מחמיר בחורף ובסתיו, ויש להקפיד איתם יותר, בכל האמור לעיל, במיוחד לדאוג להם לחימום אקטיבי. (תנור, מזגן, לא רק שמיכה טובה).
 
מחלה קשה המועברת בחורף בעיקר, היא לפטוספירה, הפוגעת קשה בכליות ובכבד בעיקר, והיא זואונוטית (מועברת לבני אדם). המחלה מועברת לכלב בשעה שהכלב מלקק מים משלוליות, שעכבר נשא של המחלה השתין בהן. לשמחתנו החיסון השנתי, חיסון משושה, מגן בפני מחלה קשה זו.

חורף נעים ובריא 
 

רחוב ז'בוטינסקי 46, נוה דורון
באר יעקב (ליד "טל-טלה")
מרפאה: 08-9205558
טל' נייד: 054-5493766